Lärare

   Ahmad Ali

   Matematik , fysik , webbmaster och IKT-pedagog
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon: 0293-21 83 84
   Mobil:   070-317 62 13

    ahmad.ali@utb.tierp.se

   Anna Almesjö

   Språkintroduktion, IM
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 05

   anna.almesjo@utb.tierp.se

   Björn Andersson

   Idrott och matematik
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   bjorn.andersson@utb.tierp.se

   Håkan Andersson

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon: 0293-21 80 07

   Mobil: 070-6986774

   hakan.andersson@utb.tierp.se

   Seved Andersson

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Ämnesansvarig för FT programgemensamma ämnen. Arbetslagsledare för FT
   Arbetslag: FT

   Telefon: 0293-21 83 80

   Mobil   : 070-590 32 09

   seved.andersson@utb.tierp.se

   Medina Becirovic Emkic (tjänstledig)

   SFI, Engelska, historia och religion
   Arbetslagsledare för SFI
   Arbetslag: SFI

   Telefon: 0293-21 82 93

   medina.becirovicemkic@utb.tierp.se

   Isabella Bexell

   IM/VUX, engelska, geografi och samhällskunskap
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   isabella.bexell@utb.tierp.se

   Pernilla Bjerling

   Kemi och biologi
   Arbetslag: EK och SA

   pernilla.bjerling@utb.tierp.se

   Jonas Björk

   SFI-lärare
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   jonas.bjork@utb.tierp.se

   Erik Blom

   Språkintroduktion, IM
   Arbetslag: IM

   erik.blom@utb.tierp.se

   Maria Blom

   Engelska, Svenska och Svenska som andraspråk.
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 80 24

   maria.g.blom@utb.tierp.se

   Niklas Blom

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon : 0293-21 83 80

   niklas.blom@utb.tierp.se

   Elisabeth Buss

   Engelska och franska
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 87

   elisabeth.buss@utb.tierp.se

   Mats Bäckman

   Svenska, religion och kulturämnen.
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   Telefon : 0293-21 83 12

   mats.backman@utb.tierp.se

   Daniel Carlsson

   Vårdlärare
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   daniel.carlsson@utb.tierp.se

   Jack Dey

   SFI-lärare
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   jack.dey@utb.tierp.se

   Dina El-Ali

   Matematik, modersmål arabiska
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 80 24

   dina.el-ali@utb.tierp.se

   Lina Elmblad

   Språkintroduktion, svenska och svenska som andraspråk 
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   lina.elmblad@utb.tierp.se

   Ulf Enegren (tjänstledig)

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon: 0293-21 83 80

   ulf.enegren@utb.tierp.se

   Urban Englund

   Industriprogrammet, programgemensamma ämnen, Idrottsspecialisering
   Arbetslag: Idrott

   Telefon : 0293- 21 83 47

   Mobil: 076-145 28 59

   urban.englund@utb.tierp.se

   Lena Engström

   Lärvux
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   Telefon : 070-215 20 30

   lena.engstrom@utb.tierp.se

   Magnus Fagrell

   El- och energiprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon : 0293-21 82 94

   magnus.fagrell@utb.tierp.se

   Khoshy Farag

   Företagskonomi 1&2, lederskap och organisation
   Arbetslag: Vuxenutbildningen och VO

   Telefon : 0293-21 83 84

   khoshy.farag@utb.tierp.se

   Tina Fernkrans

   Industriprogrammet, programgemensamma ämnen

   Telefon : 0293-21 80 12

   tina.fernkrans@utb.tierp.se

   Robert Forsberg

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon : 0293-21 83 80

   robert.forsberg@utb.tierp.se

   Stefan Forsberg

   Bygg- och anläggningsprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: BA, NA och TE

   Telefon : 0293-21 83 83

   Mobil: 070-329 30 36

   stefan.forsberg@utb.tierp.se

   Roland Gille

   Industriprogrammet, programgemensamma ämnen  

   Arbetslagsledare för EE och Industri
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon : 070-089 82 64

   roland.gille@utb.tierp.se

   Marcus Gustafsson

   Historia och samhällskunskap
   Ämnesansvarig historia, samhällskunskap, religion och geografi
   Arbetlag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 75

   marcus.gustafsson@utb.tierp.se

   Petra Gustafsson

   Naturkunskap och biologi

   petra.gustafsson@utb.tierp.se

   Tomas Hallenberg

   Idrott och matematik
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   tomas.hallenberg@utb.tierp.se

   Lars Hedin

   Matematik och samhällskunskap
   Arbetslag: BF och VO

   Telefon : 0293-21 83 04

   lars.hedin@utb.tierp.se

   Matti Hiivala

   Ekonomi och juridik
   Ämnesansvarig för ekonomi och juridik
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 75

   matti.hiivala@utb.tierp.se

   Stefan Holm

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon : 0293-21 83 73

   stefan.holm@utb.tierp.se

   Rose-Mari Hurtig

   Svenska som andraspråk
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-20 82 93

   rmh@utb.tierp.se

   Helen Hårdstedt

   Vårdlärare
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   Telefon : 0293-21 81 75

   helen.hardstedt@utb.tierp.se

   Mahbouba Ibrahimi

   Modersmålslärare

   mahbouba.ibrahimi@utb.tierp.se

   Johan Jansson

   Engelska och svenska
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 87

   johan.jansson@utb.tierp.se

   Kristina Järvbäck Hillbom

   Engelska och IT
   IT-pedagog.
   Arbetslagsledare för vuxenutbildningen
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   Telefon: 0293-21 83 14

   kristina.jarvbackhillbom@utb.tierp.se

   Dilshad Kefrosh

   El- och energiprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon: 0293-21 82 94

   dilshad.kefrosh@utb.tierp.se

   Alexandra Klint

   Historia, samhällskunskap, religion

   Arbetslag BA, NA och TE

   alexandra.klint@utb.tierp.se

   Elsa Kontturi

   SFI-lärare
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   elsa.kontturi@utb.tierp.se

   Peter Kronsell

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon : 

   peter.kronsell@utb.tierp.se

   Erik Kubista

   SFI-lärare
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   erik.kubista@utb.tierp.se

   Inga-Lill Lagerlöf

   UF-företagande

   Telefon : 0293-21 83 87

   inga-lill.lagerlof@utb.tierp.se

   Peter Lahtinen

   Industriprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon : 073-059 75 35

   peter.lahtinen@utb.tierp.se

   Britt-Marie Larsson

   SFI
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   britt-marie.larsson@utb.tierp.se

   Manosh Levay

   Vård och omsorgslärare programgemensamma ämnen
   Arbetslag: BF och VO

   Telefon : 0293-21 83 98

   manosh.levay@utb.tierp.se

   Anders Lodin

   Religion, historia och samhällskunskap
   Arbetslag: BA, NA och TE

   Telefon : 0293-21 82 85

   anders.lodin@utb.tierp.se

   Henrik Magnusson

   Engelska och svenska
   Arbetslag: BA, NA och TE

   Telefon : 0293-21 82 85

   henrik.magnusson@utb.tierp.se

   Stina Mattsson

   SFI
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   stina.mattsson@utb.tierp.se

   Suana Mujkic

   Engelska, historia och religion
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   suana.sabic@utb.tierp.se

   Miika Mäntylä

   El- och energiprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon : 0293-21 82 94

   miika.mantyla@utb.tierp.se

   Magnus Nilsson

   Idrott, idrottsspecialisering fotboll
   Arbetslag: Idrott

   Telefon : 0293-21 83 72

   Mobil :  070-0868 699

   magnus.nilsson@utb.tierp.se

    Roger Nilsson

    Bygg- och anläggningsprogrammet, programgemensamma ämnen
    Arbetslag: BA, NA, TE

    Telefon : 0293-21 83 77

    roger.nilsson@utb.tierp.se

   Sara Nordfors

   Språkintroduktion, IM
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   sara.nordfors@utb.tierp.se

   Bo Nordin

   El- och energiprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon : 0293-21 82 94

   bo.nordin@utb.tierp.se

   Anna Nordström

   Biologi och naturkunskap
   Förstelärare och ämnesansvarig i naturkunskap och biologi
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 84

   anna.nordstrom@utb.tierp.se

   Nina Normark

   Svenska och religion.
   Ämnesansvarig i svenska
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 87

   nina.normark@utb.tierp.se

   Christer Olausson

   El- och energiprogrammet, programgemensamma ämnen
   Ämnesansvarig för EE programgemensamma ämnen.
   Arbetslag: EE och Industri

   Telefon : 0293-21 82 94

   Christer.Olausson@utb.tierp.se

   Marie Pettersson

   Språkintroduktion, IM
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 05

   marie.pettersson@utb.tierp.se

   Leo Rambark

   Engelska och matematik
   Ämnesansvarig i engelska
   Arbetslag: BA, NA och TE

   Telefon : 0293-21 83 75

   leo.rambark@utb.tierp.se

   Mikael Ricknell

   Bygg- och anläggningsprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: BA, NA, TE

   Telefon : 0293-21 83 77

   mikael.ricknell@utb.tierp.se

   Daniel Rogozinski

   Filosofi och samhällsvetenskap
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 75

   Daniel.Rogozinski@utb.tierp.se

   Carina Rydberg

   Barn- och fritidsprogrammet, programgemensamma ämnen, psykologi, sociologi
   Arbetslagsledare för BF och VO
   Arbetslag: BF och VO

   Telefon : 0293-21 83 74

   carina.rydberg@utb.tierp.se

   Camilla Sahlström

   Tyska och psykologi
   Arbetslag: BF och VO

   Telefon : 0293-21 83 74

   camilla.sahlstrom@utb.tierp.se

   Salah Ahmed Salah

   Modersmålslärare, studiehandledning

   salahahmed.salah@utb.tierp.se

   Predrag Sekulic

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon :0293-21 80 06

   Mobil : 070-247 39 90

   predrag.sekulic@utb.tierp.se

   Viktor Sekulic

   Matematik, hemkunskap, engelska
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   viktor.sekulic@utb.tierp.se

   Helena Sikberg

   SFI
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   helena.sikberg@utb.tierp.se

   Maria Sjögren

   IM-programmet, idrott, matematik och fysik
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   maria.sjogren@utb.tierp.se

   Anette Smideborg

   Yrkeslärare barn och fritid
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   Telefon : 0293-21

   anette.smideborg@utb.tierp.se

   Susanne Stern

   Biologi, matematik och naturkunskap
   Arbetslag: Vuxenutbildningen

   Telefon : 0293-21 83 84

   susanne.stern@utb.tierp.se

   Ulf Strömberg

   Idrott och idrottsspecialisering
   Ämnesansvarig för idrott och idrottsspecialisering

   Arbetslagsledare för Idrottsarbetslaget
   Arbetslag: Idrott

   Telefon : 0293-21 83 72
   Mobil : 070-342 89 32

   ulf.stromberg@utb.tierp.se

   Ann-Sofie Swartsköld

   Barn- och fritidsprogrammet, programgemensamma ämnen och religion 
   Ämnesansvarig för programgemensamma ämnen på BF
   Arbetslag: BF och VO

   Telefon : 0293-21 83 74

   ann-sofie.swartskold@utb.tierp.se

   Carina Ullström

   Elevassistent IM/VUX
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   carina.ullstrom@utb.tierp.se

   Ulf Utby

   Fordon- och transportprogrammet, programgemensamma ämnen
   Arbetslag: FT

   Telefon : 0293-21 80 09
   Mobil:

   ulf.utby@utb.tierp.se

   Hanna Waite

   Bild

  hanna.waite@utb.tierp.se 

   Teresa Vinterbäck

   Engelska, italienska och svenska
   Förstelärare, Ämnesansvarig för moderna språk. Arbetslagsledare för EK och SA
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 75

   teresa.vinterback@utb.tierp.se

   Sara Wange

   Svenska som andraspråk
   Arbetslag: IM

   Telefon : 0293-21 83 86

   sara.wange@utb.tierp.se

   Sara Wendén

   Engelska och spanska
   Arbetslag: EK och SA

   Telefon : 0293-21 83 75

   sara.wenden@utb.tierp.se

   Göran Westling

   Design, fysik och teknik
   Ämnesansvarig för TE programgemensamma ämnen
   Arbetslag: BA, NA och TE

   Telefon : 0293-21 83 04

   goran.westling@utb.tierp.se

   Barbro Wiklund

   Specialpedagog

   Telefon : 0293-21 83 69 
   Mobil : 076-100 94 07

   Barbro.Wiklund@utb.tierp.se

   Jessica Willen

   Svenska som andraspråk
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   jessica.norgren@utb.tierp.se

   Carina Wojahn

   Vård och omsorgslärare programgemensamma ämnen
   Arbetslag: BF och VO

   Telefon : 0293-21 83 98

   carina.wojahn@utb.tierp.se

   Jan Zetterqvist

   Programmering , webutveckling och matematik

   jan.zetterqvist@utb.tierp.se

   Sarah Ågren

   SFI-lärare
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   Mari-Louise Årne

   Svenska som andraspråk
   Arbetslag: SFI

   Telefon : 0293-21 82 93

   mari-louise.arne@utb.tierp.se

Sidan publicerad 2017-11-16 av
Verktygslådan
Kontaktinformation
  • Tfn: 0293-21 83 64
  • E-post: hogbergsskolan@tierp.se
Högbergsskolan, Palmgatan 11-13,
815 80 Tierp
Telefon: 0293-21 83 64
Org nr. 212 000-0266